Mali lekarze

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VII Słoneczka | Brak komentarzy

Celem zajęć było poznanie zawodu lekarza, przełamywanie lęku przed wizytą w gabinecie lekarskim. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji, oglądały akcesoria sztuki lekarskiej takie jak: stetoskop, termometr, strzykawki, ciśnieniomierz, fartuch, maseczka, szpatułki laryngologiczne i bandaże. Po zajęciach rozpoczęły własną praktykę, doskonaląc umiejętności „badań lekarskich” i nasłuchując bicia własnych serc. Tym sposobem przedszkolaki wcielały się w role lekarza i pacjenta. Sala zamieniła się w szpital i gabinet lekarski.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4p4z7o (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry