O nas

| Kategoria: | Brak komentarzy

Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada”

w Szczecinie

INFORMACJE O PRZEDSZKOLU

Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci.

Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. 9 – go Maja 13. Do lipca 2002 r. w placówce funkcjonował Żłobek Nr 4 „Jaś i Małgosia” oraz Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada”. Obecnie cały obiekt zajmuje przedszkole.

W „Leśnej Gromadzie” funkcjonuje dziesięć grup: siedem dziennych, pracujących w godz. 6.00 – 17.00, oraz jedyne w Szczecinie trzy grupy popołudniowe czynne do godz. 19.00. Każdy oddział dysponuje dwiema salami, szatnią i łazienką. Sale dla dzieci są dobrze wyposażone a powstające braki w zabawkach lub pomocach dydaktycznych stopniowo uzupełniamy nowymi i trwalszymi. Miejscem do zabaw przedszkolaków na świeżym powietrzu są dwa duże ogrody i trzeci mniejszy – tylko dla „maluchów”.

OFERTA EDUKACYJNA

MISJA Chcemy stworzyć przedszkole przyjazne dzieciom, ich rodzicom i środowisku. Wzajemna zgodna współpraca stanowi „klucz do sukcesu”.

WIZJA Wychowanek naszego przedszkola ma poczucie własnej wartości, zna swoje prawa i obowiązki oraz dostrzega i rozumie potrzeby innych. Uczestniczy w kultywowaniu tradycji rodzinnych, rozróżnia i ceni wartości moralne, a także postępuje zgodnie z nimi. Wie jak dbać o swoje zdrowie oraz stara się żyć w zgodzie z przyrodą. Absolwent ,,Leśnej Gromady’’ interesuje się otaczającym światem, poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Priorytetowe zadania działalności „Leśnej Gromady” skierowane są na edukację prozdrowotną, ekologiczną i matematyczną. Najważniejszym naszym osiągnięciem jest uzyskanie w czerwcu 2006r. tytułu „Zachodniopomorskiej Placówki Jakości” za sukcesy w tworzeniu przedszkola nowoczesnego, przyjaznego i wspierającego, zapewniającego wysoką jakość kształcenia, opieki i wychowania oraz ciągły rozwój wychowanków i nauczycieli.

Ponadto:

– przystąpiliśmy do kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” i jesteśmy członkami Klubu Czytających Przedszkoli,

-uczestniczymy w programie „Placówek Promujących Zdrowie”,

– od 2003r. jesteśmy organizatorami ,,Spartakiady Matematycznej” dla pomorzańskich sześciolatków oraz konkursu plastycznego ,,Wesoła pisanka” dla wszystkich szczecińskich przedszkolaków,

– szeroko współpracujemy z pozostałymi pomorzańskimi przedszkolami,

– chętnie bierzemy udział w przedsięwzięciach innych placówek oświatowych, konkursach, zawodach,

– od lat współpracujemy z Domem Dziecka w Szczecinie oraz z Nadleśnictwem  w Kliniskach,

– prowadzimy stronę internetową naszego przedszkola,

– współpracujemy z PAM w Szczecinie,

– mamy wysoko wykwalifikowaną i ciągle doskonalącą się kadrę pedagogiczną, która dba  o podnoszenie jakości pracy przedszkola.

GRUPY W „LEŚNEJ GROMADZIE”

Gr. I      BIEDRONKI

GR. II    WIEWIÓRKI

GR. III   SARENKI

GR. IV   MRÓWKI

GR. V    MISIE

GR. VI   LISKI

GR. VII  SŁONECZKA

GR. VIII  JEŻYKI

GR. IX   ZAJĄCZKI

GR. X  SÓWKI

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry