Dzień Ziemi w „Słoneczkach”

| Kategoria: Grupa VII Słoneczka | Brak komentarzy

Dziś 22.04.2013r obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto świata.  Hasło tegorocznego Dnia Ziemi brzmi: „ELEKTROODPADY – PROSTE ZASADY”. Rozmawialiśmy m.in. o tym czy trzeba sprzątać Ziemię?, czy  mamy wpływ na to co dzieje się w naszym środowisku?  Dzieci bardzo chętnie zabierały głos i miały dużo pomysłów jak ratować naszą planetę. Potrafią segregować śmieci, rozpoznają odpowiednie pojemniki – ostatnio byliśmy przecież na wycieczce w firmie zajmującej się odpadami. Dzieci doskonale odnajdują się w roli ratownika środowiska. Zaśpiewały piosenkę ” My jesteśmy dzieci – co nie lubią śmieci”  i od razu zabrały się do pracy plastyczno technicznej, której efekty widać na zdjęciach:). Przez nasze okna słońce uśmiechało się tak ciepło, że wszystkie dzieci z radością wybiegły do ogrodu :)

W związku z tym, że tegoroczne hasło  Dnia Ziemi jest nam szczególnie bliskie, musimy wspomnieć przy tej okazji, że koordynujemy akcję zbierania elektrośmieci. W zeszłym roku zebraliśmy ponad 1,5 tony – w tym roku również prosimy o wspieranie naszej działalności i przynoszenie do naszego przedszkola zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne i inne elektroodpady.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do galerii:

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8f7o3s (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry