Witamy wiosnę

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VII Słoneczka | Brak komentarzy

Przyszła do nas wiosna,bo to pora roku jest radosna. Przyleciały ptaki z dalekiego świata. Słonko grzeje mocno, na ogródek czas. Pierwszy dzień wiosny witaliśmy radośnie, bawiąc się klockami Froebla, które pobudzały nasza wyobraźnię. Tworzyliśmy krajobraz wiosny, a także dodawaliśmy i odejmowaliśmy kwiaty. Tego dnia również bawiliśmy się w ogrodników, sialiśmy owies i sadziliśmy cebulkę dymkę. Dzień był pełen wrażeń. Dzieci z grupy sówek zaprosiły nas na przedstawienie powitania wiosny.

Wiosna z klockami darami Froebla. Dzieci są zachwycone klockami, z których można stworzyć wiele rzeczy, a co jednak jest w tym piekne, że każde dziecko ma inny oryginalny pomysł. Dzieci poprzez zabawy z darami Froebla, uczestniczyły w zabawach kształtujących orientację przestrzenną. Określaliśmy stronę prawą i lewą, a także położenie przedmiotów względem siebie (nad, pod, obok, w). Opowieść, którą wysłuchaliśmy i tworzyliśmy sami to „na grządce”. Dzięki zabawie klockami rozwijaliśmy koordynację wzrokowo-ruchową, a także usprawnianie procesów poznawczych takich jak: pamięć, uwagę, percepcję, spostrzegawczość, umiejętność kontroli. A co najważniejsze uczyliśmy się poprzez zabawę.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0o4g1f (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry