ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE BADAWCZYM

| Kategoria: Aktualności ogólne | Brak komentarzy

Projekt badawczy polega na ocenie wpływu suplementacji colostrum bovinum u dzieci przedszkolnych na częstość występowania, ciężkość i czas trwania infekcji górnych dróg oddechowych oraz wybrane parametry zdrowia i wydolności.

Colostrum bovinum jest krowim odpowiednikiem siary ludzkiej, czyli tzw. pierwszego mleka, które każda karmiąca matka podaje noworodkowi w pierwszych dniach życia. Colostrum bovinum jest naturalnym zestawem ok.250  bioaktywnych czynników, które regulują m.in. funkcje immunologiczne, a jedną z najważniejszych jest usprawnienie potencjału odpornościowego organizmu. Wstępne dane pochodzące z innych badań wskazują, że colostrum może skutecznie zmniejszyć częstość zapadania na infekcje górnych dróg oddechowych.

            Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami zamieszczonymi w szatniach każdej grupy oraz ewentualne podpisywanie zgód na udział w projekcie.

Projekt badawczy przygotowała Katedra i Zakład Żywienia Człowieka i Metabolomiki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4o5o5y (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry