ANDRZEJKI W GRUPIE WIEWIÓRECZEK

| Kategoria: Grupa II Wiewiórki | Brak komentarzy

W piątek 30.11 obchodziliśmy w naszej grupie Andrzejki. Na początku wspólnej zabawy poznaliśmy naszą ludową tradycje. Dzieci wiedzą, że wieczór andrzejkowy to przede wszystkim dobra zabawa i nie należy traktować wróżb andrzejkowych poważnie. Wszystkie dzieci nauczyły się magicznego zaklęcia  „HOKUS POKUS, CZARY MARY NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY„. Tego dnia nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb, takich jak : ustawianie bucików, przekłuwania serduszek z imionami oraz wypowiadanie życzeń podczas rzucania monetą do miski z wodą. Wśród atrakcji były również tańce. A na koniec wspólnej zabawy pomalowaliśmy papierowe klucze farbami oraz posypaliśmy  „czarodziejskim pyłkiem”.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7g7e4e (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry