„Czary-mary-abracadabra niech się spełni JEŻYKÓW magia”.

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

W czwartek 29.11.2012 r. odwiedziła nas czarodziejka „Andrzejka”. Zapoznała nas z tradycją wróżb andrzejkowych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Każdy z nas złożył dary – wrzucił czarodziejski kryształek do głębokiej studni i magia roztoczyła się wokół. Najpierw była wróżba „serduszkowa”, która przepowiedziała nam imię najlepszego przyjaciela, a następnie wróżba „kubeczkowa”, z której dowiedzieliśmy się, co nas czeka w przyszłości. Wszyscy zgodnie wypowiedzieliśmy zaklęcie: „szastu, prastu, stare beczki, prawdę zdradzą ci kubeczki” i w ten sposób poznaliśmy przepowiednie.   Okazało się, że wśród nas jest przyszły lekarz, naukowiec, podróżnik, weterynarz, tancerka a także kucharz. Nie zabrakło również wspólnych tańców i pląsów przy muzyce. Zobaczcie sami. Pozdrawiamy. Jeżyki z ciociami.

P.S.

Dziękujemy tacie Nikoli R. za wspaniałe zdjęcia z uroczystości pasowania na przedszkolaka umieszczone w galeryjce oraz  film.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7c3e5i (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry