Witamy WIEWIÓRKI w przedszkolu

| Kategoria: Grupa II Wiewiórki | Brak komentarzy

Grupa II ( WIEWIÓRKI ) 4 latki
Nauczycielki: Joanna Fiejtek, Joanna Rycyk
Grupa II w roku szkolnym 2011/2012 liczy 29 dzieci. Chodzi do niej 15 dziewczynek i 14 chłopców.
To bardzo żywa i aktywna grupa poznająca świat wszystkimi zmysłami. Wychowankowie tej grupy są weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Wszyscy lubią bawić się, śpiewać i tańczyć. Uwielbiają ćwiczenia gimnastyczne, gry i zabawy ruchowe.
Z radością chodzą na wycieczki, spacery, wykonują prace plastyczne.
Podstawową zasadą dzieci w kontaktach z rówieśnikami jest przysłowie „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. Dzieci starają się być dla siebie miłe, są wdrażane do szanowania swojej pracy i pracy kolegów oraz uczą się współdziałać, dokonywać wyborów i dostrzegają możliwość pójścia na kompromis.
Dzieci uwielbiają samorzutne zabawy w kąciku kuchennym i samochodowym. Chętnie uczą się wierszy, rymowanek i piosenek podpartych ruchem i tańcem.
Lubią zabawy konstrukcyjne z klocków, kolorowanie i rysowanie obrazków oraz układanie puzzli.
Można śmiało powiedzieć, że dzieci są z sobą zżyte, nawiązały się między nimi pierwsze przyjaźnie.
W nowym roku szkolnym czekają nas ciekawe wycieczki (m. in. na skrzyżowanie; na działki; do biblioteki; do Pleciugi; do kina Helios; do Książnicy Pomorskiej; do Klinisk), interesujące przedstawienia teatralne i koncerty organizowane w przedszkolu oraz uroczystości przedszkolne tj. zabawa andrzejkowa, Mikołajki, Wigilia z Jasełkami, balik karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Wiosny, Wielkanoc, Dzień Mamy i Taty oraz Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zaplanowałyśmy również Kiermasz Świąteczny pod hasłem „ Mamo Tato zrób ze mną ozdoby choinkowe”- stroiki i prace wykonane przez dzieci, nauczycieli i rodziców.
Serdecznie zapraszamy rodziców do współpracy i mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą pozytywne rezultaty.
Zapraszamy również do poznawania bieżących informacji na naszej stronie internetowej.
Pozdrawiamy.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5l9x1a (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry