JEŻYKI w przedszkolnej tradycji uczestniczyły i PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA ODBYŁY.

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

W czwartek 22.XI.2012 r.  dzieci z grupy „Jeżyki” w poczet prawdziwych przedszkolaków tanecznym krokiem wkroczyły i przysięgę prawdziwego przedszkolaka złożyły: „… od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami”. Temu ważnemu wydarzeniu towarzyszyły spore emocje, ponieważ był to nasz pierwszy występ przed tak liczną publicznością. Dzieci zaprezentowały „wiązankę” piosenek i wierszyków o tematyce przedszkolnej. Nie zabrakło klasyki: „Jestem sobie przedszkolaczek” w aranżacji instrumentalnej (z wykorzystaniem grzechotek i bębenków), oraz tańców. Nasze „rączki i nóżki” miały swoje pięć minut. I tak: „Jeżyki” wytańczyły „Siedmiokroczka”, dotknęły „białej chmury” i pląsały z „wiatrem psotnikiem” w rytm „mieniących się czerwienią korali jarzębiny”. Opowiedziały, jakie to ważne mieć „Trzy latka, trzy i pół, brodą sięgać ponad stół”. O trzech magicznych słowach: „dziękuję, przepraszam i proszę” piosenkę zaśpiewały i do uprzejmości zachęcały. Uwieńczeniem występów był akt mianowania na przedszkolaka, wręczenie upominków, dyplomów i oczywiście SŁODKI POCZĘSTUNEK PRZYGOTOWANY PRZEZ RODZICÓW. Pyszne ciasta, ciasteczka „domowego wypieku” i inne frykasy: soczki, cukierki, herbatniki, chrupki, paluszki, owoce a także przekąski dla dzieci dietetycznych, o które zadbała mama Kubusia.

Korzystając z okazji chcemy podziękować wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu przyjęcia dla dzieci i mamie Kubusia za wydrukowanie i laminowanie dyplomów. Zdjęcia z uroczystości już wkrótce.

Pozdrawiamy :-)

 

 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1o5c9p (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry