Poranna gimnastyka

| Kategoria: Grupa VI Liski | Brak komentarzy

Drogie liski,

Dzisiaj zapraszamy Was do zabaw ruchowych, które pomogą Wam utrzymać prawidłową postawę ciała.

Posągi – dzieci podskakują z nogi na nogę w różnych kierunkach. Na hasło posągi nieruchomieją w dowolnych pozach.

Ślimaki – ćwiczenia mięśni tułowia.
Dzieci siedzą w siadzie prostym. Zginają nogi i obejmują je rękoma ze splecionymi palcami dłoni. Lekko zaokrąglają plecy i przechodząc do leżenia tyłem, wykonują kołyskę w przód i w tył, a następnie na boki.

Żabki na huśtawce – ćwiczenia dużych grup mięśniowych
Dzieci, trzymając się za ręce w parach, stoją w lekkim rozkroku naprzeciwko siebie. Wykonują naprzemiennie głębokie przysiady.

Motylki – zabawa z elementami podskoku i ćwiczeniami ramion
Dzieci wykonują podskoki rozkroczno – zwarte z dłońmi wspartymi na bokach, w rytmie wystukiwanym na bębenku. Podczas potrząsania tamburynem poruszają się swobodnie po całej Sali (pokoju), machając ramionami jak skrzydełkami. Tamburyno można zastąpić np. zamkniętym pojemnikiem z ziarnami grochu.

Na jednej nodze – zabawa równoważna
Przedszkolaki cwałują w różnych kierunkach. Na hasło: na jednej nodze staje na jednej nodze, starając się jak najdłużej utrzymać równowagę.

Ćwiczenie uspokajające
Uczestnicy maszerują, unosząc wysoko kolana, ręce trzymając na biodrach z wyprostowanymi plecami, w dowolnym kierunku. Na umówiony wcześniej sygnał, zatrzymują się, wykonują głęboki wdech ze wspięciem na palce i wydech, po czym kontynuują marsz.

Powodzenia!

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2w7d9s (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry