Święta, święta i po świętach :)

| Kategoria: Grupa X Sówki | Brak komentarzy

Kochani 😊 Święta Wielkanocne za nami.

Korzystając z atmosfery świątecznej proponujemy Wam zabawy z pisankami.

Na początek zabawa „W chowanego z pisanką”. Do zabawy zaproście rodzinkę. Jedna osoba zakrywa oczy, natomiast druga chowa jajo – może to być plastikowe, styropianowe, a nawet ugotowane jajko (surowe może się potłuc). Osoba z zakrytymi oczami próbuje odnaleźć jajko kierując się usłyszanymi wskazówkami: najdalej, daleko, blisko, bliżej, najbliżej, jest.

„Pisankowe przygody” – do tej zabawy wykorzystajcie jajko z poprzedniej zabawy. Wymyślcie dla tego jajka jakąś niesamowitą przygodę. Kierujcie się swoją  ogromną wyobraźnią.

Następnie wykonajcie do tego pracę plastyczną. Może to być ilustracja do Waszego opowiadania. Możecie również stworzyć całą historyjkę obrazkową. Sami zadecydujcie, w jaki sposób wykonacie zadanie. Technika pracy także według własnego pomysłu. Do dzieła! Czekamy na zdjęcia Waszych prac 😊

Wykonajcie też następujące zadania w kartach pracy:

Karty Pracy nr 3 str. 52 – narysujcie drogę zgodnie z rytmem i odczytajcie słowo, do którego dojdziecie. Następnie ze str. 61 wytnijcie odpowiednie zdjęcie i wklejcie je pod tym wyrazem.

Karty Pracy nr 3 str. 54 – poćwiczcie czytanie zdań, a następnie wykonajcie polecenia podane w tych zdaniach. Wykonajcie również zadanie znajdujące się w dolnej części kartki _ to na zielonym tle. Wytnijcie ze str. 61 obrazki z pisankami. Ułóżcie je w pustych miejscach w taki sposób, żeby się nie powtarzały ani w rzędach, ani w kolumnach. Poproście rodziców o sprawdzenie, czy poprawnie wykonaliście zadanie. Jeśli tak, to przyklejcie obrazki.

Karty Pracy Czytanie i Pisanie str. 59 – poćwiczcie rączkę rysując pisankę po kropkach i ozdabiając ją według wzoru. Następnie napiszcie po śladzie tekst poniżej i odczytajcie go.

Gdy wykonacie zadania koniecznie wybierzcie się na spacer z rodzinką. Wprawdzie pogoda jest taka trochę zimowa, ale warto trochę się przewietrzyć 😊

Miłego dnia Wam życzymy 😊 ciocia Iza i ciocia Gosia

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3n4z1j (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry