Rodzinna orkiestra – zabawy muzyczne Zajączków z rodzicami.

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa IX Zajączki | Brak komentarzy

Dzień dobry. Dziś do zabawy proponujemy wykorzystać plastikowe pojemniki i butelki. Jeśli wypełnimy je dostępnymi w domu ziarnami czy kaszą stworzymy instrumenty perkusyjne. Możemy również grać na pustych pojemnikach. W plastikową butelkę możemy uderzać palcami, całą dłonią, turlać po podłodze bawiąc się dźwiękami jakie wydobywają się w danym momencie. Razem z rodzicami tworzymy rodzinną orkiestrę. Możemy też tańczyć przy tej muzyce. Po skończonej zabawie odnosimy nasze instrumenty (puste) do odpowiednich pojemników, segregując w ten sposób śmieci i ucząc dzieci postaw proekologicznych. Udanej zabawy. E. Godlewska, J. Rycyk.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2t2o6v (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry