Bal jabłuszkowy

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VI Liski, Promocja zdrowia | 1 komentarz

W piątek 9 listopada

był Bal Jabłuszkowy. Dzieci przyszły do przedszkola w pięknych jabłuszkowych kolorach, a niektórzy nawet w jabłuszkowych przebraniach. Dzięki rodzicom zgromadziliśmy dwie skrzynki pięknych, rumianych i słodziutkich jabłek i dużą porcję goździków. Najpierw była jabłkowa kąpiel. Każdy z nas umył porcję jabłek i widzieliśmy jaka była brudna woda po tej kąpieli.  Teraz każdy z nas już teraz wie, dlaczego należy myć jabłka przed jedzeniem.  Przyrządziliśmy z owoców pyszny sok jabłkowy, a potem smaczną surówkę jabłkowo – marchewkowo – selerową. Sok wyciskaliśmy w sokowirówce, pomagała Nam w tym ciocia Ania i ciocia Marzenka.  Z jabłek i goździków zrobiliśmy ciekawe, pachnące aranżacje, które zabraliśmy do domu. Każdy z Nas miał swój pomysł na ozdobienie jabłka. Może uda się Nam, zrobić z rodzicami pyszny kompot jabłkowy.  Miło spędziliśmy ten dzień bawiąc się wspólnie przy muzyce. Fajnie, że już potrafimy tańczyć w parach. To była udana zabawa. To wspaniałe, że jesień takie pyszne Nam dary niesie.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Pozdrawiamy Liski

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

One Response to “Bal jabłuszkowy”

  1. mama adasia i konrada, 12 listopada 2012, 19:05

    Pyszny był kompocik jabłuszkowy z nutką goździka ;-))

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2w0b7w (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry