Biel i czerwień

| Kategoria: Grupa X Sówki | Brak komentarzy

Dzień 4

Temat dnia: BIEL I CZERWIEŃ

„Rozsypanka literowa” – zabawa słowna.
Dzieci otrzymują kartoniki z poznanymi literami. Ich zadaniem jest ułożenie jak największej liczby wyrazów.

„Jaki to kształt?” – zabawa dydaktyczna. Na podłodze leżą klocki o różnych kształtach. Chętne dzieci (np. 2, 3) zamykają oczy i losują jeden z klocków. Poprzez dotyk określają kształt klocka.

„Jaki to rytm?” – ćwiczenia rytmiczne.
Rodzic wystukuje rytm na bębenku lub innym przedmiocie, a dzieci wyklaskują usłyszany rytm.

Ćwiczenie równowagi.
Rodzic wystukuje rytm na bębenku, a dzieci poruszają się po pokoju podskokami na prawej, a następnie na lewej nodze. Na przerwę dzieci zatrzymują się i stoją nieruchomo. Ręce trzymają wzdłuż ciała, a nogi mają złączone.

Bębenkowy rytm – ćwiczenie.
Dzieci poruszają się po pokoju w rytmie wystukiwanym przez rodzica na bębenku. Uderzenia w wolnym tempie i uniesiony do góry bębenek jest sygnałem do zatrzymania się. Dzieci klaszczą nad głową tyle razy, ile uderzeń w bębenek usłyszą. Jeżeli bębenek jest blisko podłogi – wystukują usłyszany rytm dłonią o podłogę.

„Słuchaj i rysuj” – ćwiczenia słuchowe połączone z rysowaniem. Dzieci podczas słuchania dźwięków wysokich rysują kropki i kreski w górnej części kartki. Przy dźwiękach niskich rysują w dolnej części kartki.

„Nasza ojczyzna” – słuchanie wiersza D. Kossakowskiej.
Wisłą płyniemy od gór aż do morza.
Każdy podziwia nasz piękny kraj.
Piękny jest zimą, piękny jesienią
i wtedy kiedy jest maj.
Gdy polskie flagi wiszą
i dumnie w słońcu się mienią.
Gdy wszyscy podziwiają,
biel połączoną z czerwienią.

Rozmowa w oparciu o wiersz.
– Gdzie Wisła ma swój początek i do czego wpada?
– w jakim miesiącu wywieszane są polskie flagi?
– Jakie kolory znajdują się na polskiej fladze?

Oglądanie flag.
Dzieci oglądają ilustracje przedstawiające flagi różnych państw. Wskazują wśród nich flagę Polski.

„Sławni Polacy” – zapoznanie z postacią Mikołaja Kopernika.

 

Pozdrawiamy!

Monika Piątek i Beata Matusiak

 

 

 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7f6b7r (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry