ZABAWY RUCHOWE

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VI Liski | Brak komentarzy

Witam kochani. Dziś się troszeczkę poruszamy. Zabawy, które przygotowałam z łatwością można przeprowadzić w domu. Zachęcam do wspólnych rodzinnych ćwiczeń!

Na początek piosenka na rozruszanie. Patrzcie i spróbujcie powtarzać:

Teraz wykonajcie poniższe ćwiczenia.

1. „Kwiaty na łące” – ćwiczenia dużych grup mięśniowych. Dzieci w siadzie skrzyżnym, ręce mają na kolanach, głowa nisko pochylona.

Na hasło: Kwiaty otwierają się na słońcu – wyprost z uniesieniem ramion w górę. Na: Kwiaty zamykają się wieczorem – powrót do poprzedniej pozycji.

2. „Myszki wyszły z norki” – zabawa z elementem czworakowania. Dzieci – myszki, chodzą na czworakach, zatrzymują się w przysiadzie – myszka myje pyszczek – pocieranie rękami policzków.

3. „Lecą motyle” – ćwiczenie ramion. Lekki bieg z jednoczesnym poruszaniem rozłożonych szeroko ramion – w górę i w dół. Odpoczynek w przysiadzie – motyl usiadł na kwiatku i złożył skrzydła.

4. „Krety” – zabawa z elementem pełzania. Przysiad podparty, przejście do leżenia na brzuchu. Poruszanie się poprzez odpychanie rękami i nogami od podłogi. Zwracamy uwagę, aby dzieci nie układały rąk pod klatką piersiową.

5. „Wąchamy kwiaty” – ćwiczenie oddechowe. Dzieci chodzą swobodnie. Co jakiś czas pochylają się i naśladują wąchanie kwiatów.

6. „Lecą ptaki” – zabawa bieżnia. Bieg w różnych kierunkach, ręce ułożone w skrzydełka. Zatrzymanie się w przysiadzie – ptaki dziobią ziarenka.

7. „Gąsienica” – ćwiczenie stóp. Chód z naprzemiennym poruszaniem palcami stóp. Palce stóp podkurczają się i prostują.

8. „Liski wyszły z nory” – zabawa z elementem czworakowania. Dzieci chodzą na czworakach w różnych kierunkach. Zatrzymują się – lisek zranił się w łapkę, i idą dalej na trzech kończynach, jedną mają uniesioną lekko w górę. Po chwili chodzenia na trzech kończynach powrót do czworakowania.

9. „Wygrzewamy się na słońcu” – ćwiczenie relaksacyjne. Swobodne leżenie na podłodze, na boku, na plecach. Przekładanie się i przyjmowanie innej pozycji.

10. „Po wysokiej trawie” – marsz z wysokim unoszeniem kolan.

Na koniec zapraszam do wspólnego tańca. Życzę miłego weekendu.

Zabawy ruchowe Wiktorii

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1i0q1h (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry