Doskonalimy pamięć dotykową- Jeżyki

| Kategoria: Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Dzień dobry Jeżyki! Mamy dziś dla Was doskonałą zabawę:) Przygotujcie różne nasiona, ziarna, makarony, kaszę, mąkę oraz woreczki strunowe. Wsypcie produkty do woreczków, tak żeby były po dwa z każdego rodzaju ( np. dwa woreczki z grochem, dwa z pestkami dyni, dwa z ryżem itd.) Zamknijcie woreczki i dodatkowo zaklejcie taśmą. Każdy woreczek ma swoją parę. Przygotowując je nazwijcie ziarna, pestki lub inne produkty, które wsypujecie do woreczka. Określcie ich kształt, kolor. Możecie je teraz układać parami, możecie tworzyć zbiory woreczków z produktami w tym samym kolorze lub kształcie. Kiedy już zapoznacie się z nazwą i wyglądem wszystkich ziaren spróbujcie odnaleźć dwa takie same ale z zawiązanymi oczami, za pomocą dotyku, powodzenia ! E.Godlewska, J.Rycyk.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9p6n3o (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry