Zabawy kreatywne -Jeżyki

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Dzień dobry! Nauka przez zabawę to najbardziej efektywny sposób przekazywania dziecku wiedzy i pojęć o otaczającym nas świecie. Dziś  potrzebujecie do tego  tyko zwykłych, kolorowych słomek do napojów i długich patyczków (do szaszłyka). Słomki przycinamy na około 2 cm kawałki i w zasadzie nasza zabawa jest gotowa. Polega ona na nawlekaniu słomek na patyczek tylko w jednym wybranym kolorze, choć na stole rozsypujemy pocięte kawałki różnokolorowych słomek. Dziecko trenuje w ten sposób percepcję wzrokową, małą motorykę i uczy się podejmowania decyzji. Przy okazji możemy ćwiczyć liczenie. Załóżmy, że mówimy do dziecka, aby nawlekło 5 słomek żółtych i 3 niebieskie… gdy maluszek je wyłapie, liczymy ile jest wszystkich słomek na patyczku. To świetny sposób wprowadzenia nauki liczenia w trakcie zabawy. Możemy zamienić się rolami, to zawsze urozmaica czas i zachęca do dalszej aktywności.  Miłego dnia. E.Godlewska, J.Rycyk.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8y8c1t (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry