Motyle na łące

| Kategoria: Grupa III Sarenki | Brak komentarzy

Witajcie Sarenki. Dziś porozmawiamy o motylach. Jednak za nim zaczniemy trochę gimnastyki. Zaproście do zabawy rodziców a może i rodzeństwo.

,,Rozwój motyla’’- poznanie procesu rozwoju motyla, od jajeczka, poprzez gąsienicę, poczwarkę, aż do motyla. Zobaczcie film o motylach:

“Rola motyli’’- motyle są najpiękniejszymi owadami, można je spotkać w przede wszystkim miejscach, gdzie jest dużo kwiatów, ponieważ ich zadaniem jest np. zapylanie kwiatów, co pozwala na to by roślinki rozwijały się. Ale dzięki motylom mamy również jedwab (co to jest, kto wie?). By uzyskać jedwab hoduje się gąsienice, które budują kokony, by w nich nastąpiło przejście do postaci motyla zw. jedwabnik , po czym zrzucają zewnętrzne powłoki.  Te właśnie powłoki wrzuca się do gorącej wody i wtedy pojawią się cienkie włókna, czyli takie cienkie niteczki z których tworzy się jedwab. Jedwab to bardzo drogi i delikatny materiał.

Zachęcamy Was do zrobienia motyla z papieru. Co będzie potrzebne?
– kolorowe kartki
– drucik lub wstążka
Film instruktażowy : https://youtu.be/MIMjAwPfhWk

Czekamy na wasze prace – mikusekdaria@qmial.com

Pozdrawiamy
Ciocia Daria i Ania

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8n5u1l (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry