Domy i domki – JEŻYKI

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Witajcie Jeżyki:) Wybierzcie się dziś z rodzicami  na spacer  po osiedlu w celu obejrzenia różnego rodzaju domów. Podczas oglądania porozmawiajcie zrodzicami o tym jaki kształt mają domy , które oglądacie?Czy są one wysokie czy niskie? Policzcie ile mają pięter. Powiedzcie z czego są  zbudowane. Jak nazywają się domy, które są wysokie i jest w nich wiele mieszkań? W którym domu i dlaczego, może mieszkać więcej ludzi, parterowym czy wieżowcu?

Po powrocie ze spaceru zachęcamy do rozwiązania zagadek:

  1. Cały z cegły zbudowany. Ma dach oraz cztery ściany. Ma  też okna oraz drzwi, właśnie w takim mieszkasz ty.
  2. Mają klamki, mają zamki, służą wiec do zamykania. Gdy wychodzisz, wtedy one przypilnują ci mieszkania.
  3. Zwykle w kształcie prostokąta. Ma drewniane białe ramki oraz przezroczyste szyby, ozdobione przez firanki.
  4. Znajdziesz go na dachu, koleżanko, kolego. Ciemna smuga dymu wylatuje z niego.

Miłej zabawy. E. Godlewska, J. Rycyk

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2z4r8p (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry