Zwierzęta dorosłe i ich dzieci.

| Kategoria: Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Dzień dobry Jeżyki!

Dziś propozycja zabawy dydaktycznej  „Zwierzęta i ich dzieci”. Do tej zabawy można wykorzystać książki z ilustracjami zwierząt lub zdjęcia w internecie. Połączcie w pary np. krowa-cielę, koza – koźlę, klacz – źrebię itd.

A teraz zabawa słowna. Pobawcie się w wyszukiwanie określeń, którymi można opisać wybrane, młode zwierzęta hodowlane np. owieczka – puszysta, miękka, biała, kurczątko-żółte, malutkie, wesołe.

„Zwierzęta z figur” to kolejna zabawa dla Was na dziś. Ułóżcie różne zwierzęta z figur geometrycznych      ( można je wyciąć z kolorowego papieru), następnie opowiedzcie o nich.  E.Godlewska, J.Rycyk.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2j5k7d (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry