Czarna krowa w kropki bordo.

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Witajcie Jeżyki. Posłuchajcie dziś wiersza:

„Czarna krowa w kropki bordo”

Czarna krowa w kropki bordo wędrowała drogą.

Z przodu miała wielką głowę, z tyłu miała ogon.

Przystanęła nad kałużą, pochyliła głowę-

Jedno oko miała żółte, drugie fioletowe!

Rozpostarła wielkie skrzydła, miała je na grzbiecie,

Pofrunęła między chmury, wrzeszcząc „ecie, pecie!!!”

Z najwyższego czubka drzewa skakała na głowę,

zlizywała prosto z nieba lody waniliowe.

Tylko nich mi nikt nie mówi, że krowa nie lata,

bo się wszystko może zdarzyć w samym środku lata!

Odpowiedzcie na pytania i wskażcie elementy humorystyczne w wierszu. Jak wyglądała krowa? Jakiego koloru miała oczy? Co miała na grzbiecie? Co krowa robiła na czubku drzewa? Jaki smak miały chmury? Jakie imię można nadać takiej krowie?Jakie odgłosy mogłaby wydawać taka krowa? A teraz ulepcie z plasteliny krowę, która jest bohaterką wiersza. Policzcie ile ma nóg, ile ma rogów, ile ma kropek, ile ma skrzydeł? Powodzenia. E.Godlewska, J. Rycyk

 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9q5n2z (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry