SKĄD SIĘ BIERZE MLEKO?

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Dzień dobry Jeżyki:) Na początek propozycja zabawy inscenizowanej do wiersza „Łakomy kot”. Przygotujcie sobie plastikową miseczkę i łyżeczkę. Podczas słuchania wiersza zabawcie się w ilustrowanie jego treści. ( dziecko naśladuje mieszanie mleka, próbowanie, a potem pokazuje, że miska jest pusta)
Łakomy kotek:
W doku nad rzeką
kot gotował mleko.
Mieszał je w rondelku
łyżeczką niewielką.
Raz zamieszał
raz spróbował,
bardzo krótko
je gotował.
Zanim się ugotowało
nic w rondelku
nie zostało.
Teraz porozmawiajcie z rodzicami na temat produktów pozyskiwanych od zwierząt. Od jakiego zwierzęcia mamy mleko? Co można z niego zrobić? Dla jakich produktów hodujemy kury? Może macie ochotę przygotować własny jogurt bananowy? Wystarczy pokroić banana na drobne kawałki, rozgnieść je w miseczce, dodać jogurt i dokładnie wymieszać. Pyszny i zdrowy jogurt bananowy jest gotowy. Smacznego!!!! Zapraszamy teraz do zabawy naśladowczej. Naśladujcie sposób poruszania się zwierząt z wiejskiego podwórka, wymienianych przez mamę lub tatę. Wesołej zabawy:) E. Godlewska, J. Rycyk

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4w9q3f (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry