SMACZNE WITAMINY DLA JEŻYKÓW

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Dzień dobry :) Drodzy rodzice porozmawiajcie dziś ze swoimi pociechami o witaminach. Co to są witaminy? Dlaczego powinniśmy je jeść? W czym jest dużo witamin? Teraz czas na zagadki owocowo-warzywne. Zadaniem dziecka jest wskazać i nazwać odpowiedni owoc lub warzywo.                         Zagadki:

  1. Rośnie na jabłoni, przypomina małą, czerwoną piłeczkę.
  2. Jest długa i pomarańczowa, chrupią ją dzieci i zajączki.
  3. Jest cały zielony, może być długi lub krótki.
  4. Kiedy ją kroimy, szczypie w oczy. Z jej pękatego brzuszka wyrasta szczypiorek.
  5. Ma żółtą skórkę, jego kształt przypomina rogalik.
  6. Jej duże, zielone liście dodajemy do kanapek.

Kochane Jeżyki, możecie zabawić się w malarza i namalować ulubione owoce i warzywa. Może Wasz obraz ozdobi kuchnię. Powodzenia. E.Godlewska, J. Rycyk

 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7p5y8t (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry