Dbamy o zdrowie – Jeżyki

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Dzień dobry Jeżyki. W tym tygodniu proponujemy zabawy w temacie „Dbamy o zdrowie”. Dziś zachęcamy do rozmowy z rodzicami na temat sposobów dbania o zdrowie. Jak się czujecie gdy jesteście zdrowi a jak gdy jesteście chorzy? Co robimy gdy jesteśmy chorzy? Kto nam wtedy pomaga? W jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie? Co powinniśmy jeść, żeby być zdrowym? Czego nie należy jeść zbyt często? A teraz zabawa:) Wyszukajcie w książkach, gazetach ilustracje przedstawiające sprzęt sportowy, warzywa, owoce, słodycze, telewizor, komputer itp. Wskażcie te obrazki na których są elementy służące naszemu zdrowiu. Możecie też narysować „Wesołe owoce i warzywa”. Pokolorujcie kontury wybranego owocu lub warzywa, dorysujcie mu oczy, nos, buzię, ręce i nogi i zdrowy, wesoły przysmak gotowy, brawo!!! Jeśli macie jeszcze ochotę na zabawę to możecie pobawić się z rodzicami w pantomimę pt.”Dbamy o zdrowie”. Za pomocą ruchu pokazujcie czynności, które pomagają w dbaniu o zdrowie ( np. mycie rąk, gra w piłkę, gimnastyka, jazda na hulajnodze itp.). Czy rodzice odgadli ? Teraz mama lub tata pokazuje pantomimiczną zagadkę dla Was. Miłej zabawy. E. Godlewska, J. Rycyk

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1f3b5o (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry