Zabawa matematyczna – Jeżyki

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Witajcie Jeżyki. Dziś możecie pobawić się w segregowanie warzyw i owoców. Możecie użyć do tego prawdziwe owoce i warzywa lub szablony. Z kolorowej taśmy ( żółtej, czerwonej i zielonej) zróbcie pętle. Do każdej pętli włóżcie owoce i warzywa takiego samego koloru jak pętla. W której pętli jest najwięcej elementów, a w której najmniej?
A teraz posłuchajcie wiersza „Warzywa”i odpowiedzcie na pytania:
1. O jakich warzywach opowiada wiersz?
2. Jaka może być marchewka, pietruszka?
3. Jaki jest seler?
4. Jaki jest por?
5. Co to znaczy, że warzywa często zapraszamy na obiad?
WARZYWA ( D. Gellner)
Bardzo są zdrowe wszystkie warzywa.
Marchewka prosta, marchewka krzywa,
Mała pietruszka, duża pietruszka.
Każda tak samo wpada do brzuszka.
Burak niewielki i burak spory.
Seler pękaty i chude pory.
No i ziemniaczki! Dobrze je znamy.
Często na obiad je zapraszamy.
Miłej zabawy!!!! E.Godlewska, J. Rycyk

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7t3e8g (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry