JEŻYKI „Zabawy z nakrętkami”

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki | Brak komentarzy

Dzień dobry Jeżyki. Dzisiaj pobawimy się plastikowymi nakrętkami.

 

Potrzebujemy: plastikowe nakrętki różnej wielkości i koloru ( około 10 sztuk), różne pojemniki (np. plastikowe pudełko, szklana miska, metalowa miska, tekturowe pudełko).

  1. Zabawa „Poszukaj nakrętek”. Rodzic chowa nakrętki w różnych miejscach w pokoju. Zadaniem dziecka jest odnalezienie wszystkich nakrętek. Gdy nakrętki zostaną znalezione dziecko wrzuca je do przygotowanych pojemników. Słucha, jakie odgłosy wydają wrzucane nakrętki.
  2. Improwizacja ruchowa (taniec) z nakrętką. Dziecko tańczy do wesołej muzyki z nakrętkami na: dłoni, głowie, ramieniu itp.

Przykładowa muzyka: https://youtu.be/UflZhZNLiYo

3. Zabawa „Gramy na nakrętkach”. Dziecko wydobywa dźwięki za pomocą nakrętek. Rodzic wydaje polecenia: – Stuknij nakrętką o podłogę. Pocieraj nakrętką o podłogę. Postukaj nakrętką o ścianę. Stukaj nakrętką o krzesło, o stół. Stuknij swoją nakrętką w moją nakrętkę.

4. Zabawa „Zagraj tak jak ja”. Dziecko gra na nakrętkach proste rytmy w taki sposób, jaki demonstruje rodzic. Następnie dziecko gra swoją muzykę. Dziecko improwizuje na nakrętkach. Na koniec zabawy dziecko gra na nakrętkach raz szybko, raz wolno oraz cicho i głośno.

Pozdrawiamy gorąco i życzymy miłego weekendu:)

Joanna Rycyk i Elżbieta Godlewska.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6o9s3l (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry