Witaminkowe zabawy:)

| Kategoria: Grupa VII Słoneczka | Brak komentarzy

Witam ponownie kochane Słoneczka 😊

Jestem bardzo ciekawa Waszych witaminek, nawet wiem jak wyglądają witaminki Kamila, Mai i Julka 😊 Dzisiaj zapraszam do następnego witaminkowego zadania.

  1. Zgromadźcie na stole warzywa i owoce, jakie macie w domu.
  2. Podzielcie stół na dwie części, np. sznurkiem, wstążką czy paskiem papieru.
  3. Po jednej stronie ułóżcie owoce, a po drugiej warzywa. Nazwijcie wszystkie owoce i warzywa mówiąc sylabami.
  4. Teraz policzcie ile macie warzyw i ile owoców.
  5. Na kartce spróbujcie zapisać ich liczbę, możecie również ich ilość narysować za pomocą kresek.

Zabawa „Zaczarowany worek”

Poszukajcie w domu worka, torby, może nawet być poszewka od poduszki. Ważne żeby z zewnątrz nic nie było widać. Teraz trzeba włożyć tam owoce i warzywa. W zabawie jedna osoba trzyma worek, a druga za pomocą dotyku odgaduje nazwy warzyw i owoców znajdujących się w worku. Pamiętajcie! Nie wolno podglądać 😊 Wesołej zabawy 😊

Oczywiście pamiętajcie o piosence „Witaminki”. Spróbujcie nauczyć się jej na pamięć .Powodzenia 😊

Mam dla Was dzisiaj jeszcze jedno zadanie 😊 przygotujcie dla domowników sałatkę owocową lub warzywną albo witaminkowe kanapki. Sami zadecydujcie co wolicie, w zależności co lubicie i jakie produkty posiadacie w domu. Pamiętajcie o umyciu rąk zanim zabierzecie się   do przygotowania posiłku!

Gdy już sałatka lub kanapki (mogą być kanapki i sałatka 😊 ) będą gotowe nakryjcie do stołu i zaproście rodzinkę do wspólnego posiłku. Bardzo jesteśmy ciekawe wykonania tego zadania 😊  z niecierpliwością czekamy z ciocią Gosią na zdjęcia 😊

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2v4l6y (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry