Słoneczka :)

| Kategoria: Grupa VII Słoneczka | 1 komentarz

Kochani, mam nadzieję, że słoneczna pogoda poprawia Wam humory 😊  i z ochotą przystąpicie do drugiego zadania. Wiem, że na razie trzeba siedzieć w domu, ale kto powiedział, że nie można przez okno lub z balkonu obserwować przyrody? Zachęcam was do tego, jeśli dobrze się przyjrzycie to na pewno dostrzeżecie wiele ciekawych rzeczy. Może w pobliżu rośnie drzewo, a na nim gniazdo ptaków? Może klomb, na którym kwitną kwiaty? Popatrzcie i  zachęćcie do tego domowników.

A teraz zadanie 😊 Weźcie dużą kartkę papieru i zróbcie kalendarz na cały tydzień.

Poproście kogoś starszego, żeby zapisał dni tygodnia zaczynając od poniedziałku , obok napisów możecie zapisać cyfry według następującego schematu poniedziałek 1, wtorek 2, środa 3, itd. lub narysować kropki – poniedziałek – jedna kropka, wtorek – dwie kropki, itd.

Kalendarz przygotowany? To SUPER!

Teraz druga część zadania. Codziennie przez cały tydzień obserwujcie pogodę rano  i popołudniu 😊 w kalendarzu narysujcie, czy jest słońce, chmury, a może pada deszcz? Jeśli macie ochotę, to możecie przygotować sobie kartoniki z symbolami pogody i codziennie przyklejać na kalendarzu? Zadecydujcie sami co wolicie 😊 Najważniejsze żebyście pamiętali o codziennych obserwacjach! Oczywiście miło będzie, jeśli za tydzień przyślecie zdjęcia z wykonanego zadania. I jeszcze taka mała prośba, żebyście w widocznym miejscu podpisywali swoje dzieła.

 

Pamiętacie wiersz Jana Brzechwy pt. Tydzień?

Tydzień dzieci miał siedmioro:
„Niech się tutaj wszystkie zbiorą!”

Ale przecież nie tak łatwo
Radzić sobie z liczną dziatwą:

Poniedziałek już od wtorku
Poszukuje kota w worku,

Wtorek środę wziął pod brodę:
„Chodźmy sitkiem czerpać wodę.”

Czwartek w górze igłą grzebie
I zaszywa dziury w niebie.

Chcieli pracę skończyć w piątek,
A to ledwie był początek.

Zamyśliła się sobota:
„Toż dopiero jest robota!”

Poszli razem do niedzieli,
Tam porządnie odpoczęli.

Tydzień drapie się w przedziałek:
„No a gdzie jest poniedziałek?”

Poniedziałek już od wtorku
Poszukuje kota w worku –
I tak dalej…

Ułóżcie do tego swoją własną melodię i zaśpiewajcie. Zachęćcie do zabawy swoich bliskich. Bawcie się dobrze  😊 Jeśli macie ochotę, to poproście rodziców i nagrajcie filmik z wykonania tego zadania.

Zaglądajcie tutaj codziennie. Ściskamy Was mocno 😊 ciocia Iza i ciocia Gosia

 

Drodzy Rodzice!

Wiem, że teraz przed wami ogromne wyzwanie, bo nie tylko wasze pociechy nie chodzą do przedszkola, ale przede wszystkim muszą przebywać w domu. Zagospodarowanie im czasu czasem jest trudne, a i Wasza cierpliwość wystawiona jest na poważną próbę. Obecnie propozycji zadań dla dzieci jest bardzo wiele. Na pewno warto z nich z korzystać, ale pamiętajcie karty pracy nie są najważniejsze. Teraz najważniejszy jest czas, jaki spędzacie z dziećmi, zabawa z nimi, a przede wszystkim zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, którego tak bardzo potrzebują. Zapewnijcie ich także, że ja i pani Małgosia myślimy o nich i z niecierpliwością czekamy na ponowne spotkanie.

Iza Rzepka

 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

One Response to “Słoneczka :)”

  1. Ania, 24 marca 2020, 12:49

    Witam Kochane Ciocie, dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pomysły, które podsyłacie. Fajnie, że jesteśmy w kontakcie. Sonia z rodziną pozdrawia!

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4w4o7q (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry