W każdym dziecku jest apetyt na „pokarm sensoryczny”.

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VI Liski, Promocja zdrowia | Brak komentarzy

Zajęcia sensoryczne to przede wszystkim zabawa, dostarczająca optymalną ilość kontrolowanych wrażeń zmysłowych ; dotykowych, przedsionkowych i proprioceptywnych. Podczas tego procesu powstają reakcje adaptacyjne, stanowiące bazę dla ogólnego rozwoju dziecka. Głównym celem zajęć jest optymalne wspieranie rozwoju mózgu, czyli umiejętność posługiwania się zmysłami.

Gr. Liski, na zajęciach rozwijała percepcję wzrokowo-ruchową, reakcje równoważne oraz orientację w schemacie własnego ciała. Reakcja dzieci na zajęcia, nie do opisania – pełne skupienie i koncentracja uwagi na każdym wykonywanym zadaniu.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3d8x0s (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry