ODWIEDZINY CIOCI DYNI.

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VIII Jeżyki, Promocja zdrowia | Brak komentarzy

W piątek,  19.x.2012 r. ciocie „Dynie” powitały nas i stwierdziły, że zabawy nadszedł czas. Podczas „powitanki-rymowanki” zaprezentowaliśmy swoje dyniowe stroje: sukienusie, kapelusze, czapki i opaski. W całej sali zrobiło się pomarańczowo – wprost odlotowo! A kiedy już skocznie rozbrzmiewały dźwięki muzyki poderwały się do tańca wszystkie „Jeżyki”. Wodzirejki „Dynie wspólnie z nami tańczyły: korowody, przeplatanki i ciekawe konkurencje prowadziły (turlanie dyni przez tunel, przenoszenie dyń ozdobnych na łyżce do zupy). Następnie na teatrzyk zaprosiły pt.: „Pani Dynia i jej ogromna rodzina”. O witaminowe smakołyki ciocie również zadbały i sałatkę z dyni oraz jabłuszka wspólnie z nami przygotowały.

A oto przepis:

Pyszna sałatka z dyni (na słodko)

Składniki:

  • 1 kg dyni
  • 3-4 jabłka
  • 1 cytryna
  • 2 łyżki cukru
  • paczka rodzynek

Jak przyrządzić?

Dynię (bez skórki i miąższu) oraz jabłka drobniutko pokroić.

Dodać sok z cytryny, cukier i rodzynki – wstawić na ok. 1 godziny do lodówki.

Uwaga!

Jest pyszna na zimno, dodająca energii, im dłużej poleży w lodówce, tym lepsza.

Oj tak, tak, bardzo chętnie sałatkę skonsumowaliśmy i o dokładkę się upomnieliśmy. W nagrodę za czynny udział w zabawie otrzymaliśmy balonika – „dyniowego chochlika”.

Do fotogalerii zapraszamy bo jest co oglądać proszę taty i mamy. Pa, do usłyszenia.

 

 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6q6a7y (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry