Liski „U Piekarzy”

| Kategoria: Grupa VI Liski | Brak komentarzy

W kwietniu nasza grupa wybrała się na warsztaty pieczenia chleba „U Piekarzy”. Pokonaliśmy tramwajem długą trasę, więc już pierwszą atrakcją było zwiedzanie miasta zza tramwajowej szyby :)
Na miejscu każdy z nas dostał fartuch, porządnie umył ręce i po poznaniu krótkiej historii chleba oraz rodzajów mąki używanej do jego wypieku, zabraliśmy się do pracy. Wyrabialiśmy ciasto, wygniataliśmy i formowaliśmy bochenki. A po ciężkiej pracy, gdy nasze chleby piekły się, mogliśmy zwiedzić piecownię, poznać maszyny używane w piekarni, zobaczyć najstarszą pracownię chleba w Szczecinie. A później czekała nas jeszcze słodka niespodzianka :)

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7v0l5u (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry