Święto Kota w grupie „Lisków”

| Kategoria: Grupa VI Liski | Brak komentarzy

W miniony czwartek tj. 27.03.2014r w grupie  Lisków było wiele uśmiechu i radości. W naszej grupie odbył się bal pt. „Czarno-białe koty ” .  Na bal zostały zaproszone dzieci i Panie z gr. „Misie”.  Sala udekorowana była rysunkami i ilustracjami przedstawiającymi różna rasy kotów.  Dzieci otrzymały emblematy. Buzie ich zostały pomalowane
i zamienione w pyszczki uśmiechniętych kotów.  Panie: Małgosia i Wioletka również przebrały się za czarno-białe koty.
Panie przygotowały różnorodne zabawy i konkursy podczas  których dzieci mogły zapoznać się z budową, zwyczajami
i sposobem odżywiania kotów. Bal rozpoczął się od prezentacji muzycznej dzieci przy akompaniamencie pianina.
Każda z grup zaśpiewała swoją ulubioną piosenkę o kotku. Natomiast Panie: Małgosia i Wioletka odczytały wiersz J.Tuwima „Kotek” z podziałem na role wykorzystując rekwizyty. W trakcie balu dzieci wykonywały różne polecenia
i zadania. Wspólnie bawiły się w ciekawe zabawy ruchowe np: „Czyścioszki”, „Kotki piją mleko”  czy „Pracowite kotki”.

Przebieg balu i przede wszystkim uśmiechnięte buzie dzieci: pełne radości i zadowolenia ze wspólnej zabawy z Paniami
i rówieśnikami można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

              Wychowawczynie grupy „Liski”

Małgorzata Olechnowicz i Wioletta Pyra

Zapraszamy do galerii:

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6f8o8k (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry