GRUPA LISKÓW Z WIZYTĄ W KUCHNI I W PUNKCIE KRAWIECKIM.

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VI Liski | Brak komentarzy

Nasza grupa poznaje zawody wykonywane przez dorosłych.
W ostatnim okresie szczególnie zajęliśmy się pracą kucharki, kucharza, krawcowej i krawca.
W związku z tym, gdy poznawaliśmy zawód kucharki i kucharza poszliśmy z wizytą do naszej przedszkolnej kuchni.
Pani Małgosia, Ewa i Pan Adrian opowiedzieli o swojej pracy, pokazali sprzęt i urządzenia znajdujące się w kuchni. Dzieci mogły zobaczyć z bliska co pysznego gotowane jest dla wszystkich dzieci w przedszkolu. Roznosiły się wspaniałe zapachy. Wszystko wyglądało apetycznie i smakowicie. Dzieci z wielkim utęsknieniem oczekiwały na porę obiadu, który zjadły z apetytem (jak zawsze).
Po wycieczce do kuchni dzieci bardzo często bawiły się w kucharzy. Przygotowywały różne dania. Organizowały przyjęcia na, które byłam zapraszana przez dzieci. Miałam okazję ,,degustować ” wyśmienite dania, które dzieci przygotowywały podczas zabaw.
Gdy poznawaliśmy zawód krawcowej i krawca poszliśmy na wycieczkę do pokoju krawieckiego w naszym przedszkolu. Pani Marzenka pokazała nam swoje miejsce pracy. Dzieci mogły podziwiać różnokolorowe materiały o ciekawych wzorach i fakturze.
Po powrocie z wycieczki, aby utrwalić zdobyte wiadomości zorganizowaliśmy kącik krawiecki. Wykonywaliśmy prace plastyczne różną techniką.
Dzieci zaprojektowały sukienki dla swoich mam, babć lub koleżanek. Miały do wyboru różnokolorowe materiały. Mogły posługiwać się nożyczkami i centymetrem krawieckim. Efekty pracy były wspaniałe. Można podziwiać na załączonych fotografiach. Prace można również oglądać na naszych tablicach z pracami plastycznymi.
Małgorzata Olechnowicz

Zdjęcie192

Zdjęcie214

Zdjęcie233

Zdjęcie279

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4b2w0n (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry