Z życia Wiewiórek:)

| Kategoria: Grupa II Wiewiórki | Brak komentarzy

Minęły kolejne dwa miesiące naszego pobytu w przedszkolu. Jakże pracowite i pełne atrakcji:). Oprócz zajęć realizowanych wg planu mieliśmy wiele dodatkowych okazji do zabawy i nauki. Na początku listopada odwiedzili na strażacy, przyjechali wspaniałym wozem strażackim. Mogliśmy go dokładnie obejrzeć, poznać wyposażenie i przeznaczenie. Panowie strażacy w niezwykle przystępny sposób opowiedzieli nam o swojej pracy. W piątek 15 listopada gościliśmy naszych rodziców na przedstawieniu „Pożegnanie jesieni”, które przygotowaliśmy z wielkim zaangażowaniem. Uczyliśmy się wierszy i piosenek, by móc pokazać to naszym rodzicom. Niedługo po tym mieliśmy kolejną atrakcję,  było to kino na dużym ekranie z  prażoną kukurydzą! Czuliśmy się jak w prawdziwym kinie:). Uczestniczyliśmy też w koncercie muzycznym dla wszystkich przedszkolaków „Indiańska przygoda” oraz w uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zaraz potem mieliśmy spotkanie z marynarzem, górnikiem i architektem. Dzięki naszym gościom mogliśmy poznać ciekawe zawody oraz dowiedzieliśmy się na czym polega  ich praca. W połowie grudnia znów zaprosiliśmy naszych rodziców, tym razem na Jasełka. Rodzice pięknie nas przebrali, a my postaraliśmy się by jak najlepiej wystąpić. Przygotowania do Jasełek i świąt rozpoczęliśmy już dużo wcześniej. Upiekliśmy ciasteczka, które powiesiliśmy na choinkę, każdy z nas zrobił aż 9 bardzo pracochłonnych  ozdób bożonarodzeniowych. Urządziliśmy wystawę , którą podziwiali nasi rodzice ale i również rodzice dzieci z innych grup. Bardzo się napracowaliśmy ale warto było ponieważ po zakończonej wystawie mogliśmy zabrać prace i ozdobić nimi swój dom. Wykonaliśmy też pracę na konkurs Wesoła choinka, za którą dostaliśmy wyróżnienie. Nasze świąteczne przygotowania zakończyły się wspaniałą zabawą z Mikołajem, który obdarował nas cudownymi prezentami!  Nowy rok zapowiada się również niezwykle atrakcyjnie:). Już niedługo jedziemy autokarem do Teatru Lalek Pleciuga na przedstawienie Bałwanek ratuje świat.  Aktualnie przygotowujemy się do uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka, uczymy się wierszy i piosenek a także szykujemy prezenty:). Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc rodziców w uatrakcyjnianiu naszego pobytu w przedszkolu:)

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0x0f9s (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry