Piękna choineczka stoi u nas w sali …

| Kategoria: Grupa I Biedronki | Brak komentarzy

Piątek 6 grudnia był dla Biedronek dniem pełnym wrażeń. Święty Mikołaj przez cały dzień zaskakiwał małych przedszkolaków. Pierwszą niespodzianką był prezent, który znaleźliśmy pod choinką po powrocie z rytmiki. Z listu dowiedzieliśmy się, że to właśnie Mikołaj  zostawił niespodziankę, była to jego podobizna. Wystarczyło podłączyć do prądu, a w nadmuchanym balonie wśród „padającego śniegu” ukazał się Mikołaj. Towarzyszył nam przez cały dzień wzbudzając zachwyt wszystkich. Zuzia była tak zauroczona, że zapomniała o jedzeniu posiłku. Tuż po śniadaniu czekała nas kolejna niespodzianka! Rodzice Jeżyków zaprosili nas na przedstawienie o Mikołaju. Było wszystko: pani Zima, gwiazdeczki, reniferki i oczywiście MIKOŁAJ, który obdarował nas słodkościami. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE!

Ale to nie koniec atrakcji. Po południu zaprosiliśmy naszych rodziców do wspólnego ubrania choinki. Mamy piękną prawdziwą choinkę dzięki rodzicom Hani Dz. i Huberta, a jak pięknie u nas pachnie lasem! Najpierw razem z rodzicami ozdabialiśmy wcześniej upieczonymi przez naszych kochanych rodziców ciasteczkami. Kochani rodzice bardzo dziękujemy za ciasteczka, których była cała „góra”. Trudno było zliczyć osoby, które je upiekły.

Kleiliśmy również kolorowe łańcuchy. Gdy choinka była ubrana, rodzice z ciocia Zosią i ciocią Edytką szybko wspólnie posprzątali stoliki, na których następnie pojawiły się smakołyki również przygotowane przez naszych kochanych RODZICÓW! I znów kolejne zaskoczenie. Poczęstunek był tak bogaty i obfity, że jeszcze w następnym tygodniu będziemy się delektować przysmakami. Brakuje nam słów na podziękowanie!

Jak na przedszkolaków przystało, my także przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych ukochanych rodziców. Zaprezentowaliśmy piosenkę i wiersz o choince, zatańczyliśmy taniec o gwiazdkach (do którego zaprosiliśmy naszych bliskich) . Lecz jakież było nasze zaskoczenie, gdy podczas śpiewania piosenki o Mikołaju w drzwiach naszej sali pojawił się NAPRAWDĘ ŚWIĘTY MIKOŁAJ! wprost nie chcieliśmy w to uwierzyć. Niektórzy z nas nawet trochę się obawiali podejść do gościa, ale gdy zobaczyli torby z prezentami zapomnieli o obawach. Gdy niespodzianki zostały rozdane, pięknie Mikołajowi podziękowaliśmy, Mikołaj obiecał odwiedzić nas 19 grudnia i już go nie było. A my po wszystkich emocjach  z przyjemnością delektowaliśmy się przygotowanym poczęstunkiem. Wszystko było przepyszne.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0l8q8i (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry