,, Wśród nocnej ciszy…” – WIGILIA W GRUPIE SŁONECZEK

| Kategoria: Grupa VII Słoneczka | Brak komentarzy

21 grudnia odbyła się uroczysta wigilia w naszej grupie.
Dzieci z przejęciem oczekiwały na dzień w, którym odbędzie się ,,nasza” Wigilia, gdyż od paru dni
przygotowywaliśmy się do niej poprzez naukę kolęd i pastorałek. Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z tym dniem. Dzieci słuchały opowiadań, które miały wzbogacić ich wiedzę na temat Św. Bożego Narodzenia.
Już od początku grudnia wykonywaliśmy dekoracje i wspólnie ubieraliśmy choinkę. Kolorowe bombki, aniołki i światełka na choince dodawały uroku świątecznego.
Po obiedzie i krótkiej zabawie dzieci zaczęły przygotowywać się do Uroczystej kolacji. Ubierały się w swoje świąteczne ,,wieczorowe” stroje. Wszystkie dzieci wyglądały bardzo elegancko.
Dzieci z wielkim przejęciem obserwowały, jak Panie przygotowują stoły w sali, układają sianko pod obrus, przykrywają stoły obrusami . Na stół były podane potrawy przygotowane przez Rodziców. Wśród tych potraw były pierożki z kapustą i grzybami, sałatki, przepyszny ,,przekładaniec” miodowy, makowiec, piernik, babka, pierniczki, rogaliki i wiele innych pyszności i słodkości.
,, Najważniejszym ” daniem na wigilijnym stole były kruche, kolorowe ciasteczka w kształcie choinek, gwiazdek, serduszek i dzwoneczków, które dzieci piekły samodzielnie podczas wycieczki do Bartoszewa.
Wigilię rozpoczęliśmy od wspólnego dzielenia się opłatkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.
Wigilia mijała w miłej i uroczystej atmosferze. Dzieci z apetytem próbowały po kolei każdej z przygotowanych potraw. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki . Padający za oknem śnieg dodawał szczególnego uroku.
Uważam, że dzieci przeżyły ten dzień pięknie, doświadczyły wielu wrażeń i nowych przeżyć.
Wzbogaciły się o nowe wartości. Przede wszystkim poznały tradycje Świat Bożego Narodzenia
poprzez własne działanie i aktywne uczestnictwo w trakcie ich przygotowywania.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego kolędowania w czasie zbliżających się świąt.
Chciałybyśmy wspólnie z dziećmi złożyć wszystkim Rodzicom i wszystkim najbliższym moc najserdeczniejszych życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia:
Radosnej, spokojnej atmosfery, dużo, dużo zdrowia, miłości i uśmiechu,
oraz szczęśliwego NOWEGO ROKU 2012

życzą Pani Małgosia i Pani Wioletka.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7m3w7n (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry