Liski w Dniu Seniora :)

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa VI Liski | Brak komentarzy

               Dnia 21.11.2013 r. grupa VI „LISKI” wraz z p. Wioletką i p. Małgosią odwiedziła Seniorów w siedzibie Stowarzyszenia „RAZEM ŁATWIEJ”. Spotkanie   zostało zorganizowane z okazji listopadowych  obchodów  DNIA SENIORA. Z tej właśnie okazji, dzieci przedstawiły program muzyczno – taneczny pt. „Pożegnanie jesieni”. Piosenki i tańce, po mimo jesiennej tematyki, były wykonywane z taką radością i z uśmiechem, że aż porywały widownię do wspólnego śpiewania.

                Dodatkowym urokiem występu dzieci, były ich piękne, kolorowe stroje. Wszystkie dziewczynki miały na sobie rozkloszowane spódniczki a chłopcy eleganckie spodnie. Dodatkowym elementem były koszulki w barwach jesieni, przyozdobione „ jesiennym liściem”. Do piosenek i tańców zostały przygotowane rekwizyty. Ponadto, sala Stowarzyszenia została pięknie przyozdobiona, przygotowanymi przez nas dekoracjami. Można było podziwiać okazałe  dynie o różnych kształtach, kompozycje z suszonych liści, jesienne kwiaty, kosze szyszek, kasztanów i żołędzi, które nadały jesiennego charakteru. W rogu Sali umieściliśmy własnoręcznie wykonaną „ jesienną damę”, która przyglądała się naszym występom. Jeden z elementów dekoracji, wzbudził szczególne zainteresowanie a był to „ Misiu w koszu”. Został  on wykonany z odpowiednio złożonych  i uplecionych gazet, przez babcię przedszkolaka z grupy „ Słoneczek”. Miś i kosz wyglądał, jak byłby zrobiony z najlepszej jakości wikliny.  Na zakończenie części artystycznej, dzieci wraz z paniami zaśpiewały Seniorom utwór pt. „Niech nam żyją sto lat” i wręczyły prezenty – serwetniki.

                 Po występach nadszedł czas na poczęstunek. Dzieci zostały poczęstowane smakołykami przygotowanymi własnoręcznie przez  prezes Stowarzyszenia panią Marylę wraz z pozostałymi  członkiniami. Był to zdrowy sok z marchwi, ciasto drożdżowe i świeże ciasteczka pachnące wanilią o różnych, ciekawych kształtach. Panie ze Stowarzyszenia zaskoczyły dzieci, jeszcze jedną niespodzianką, którą była loteria fantowa. Wszystkie dzieci i panie drogą losowania, otrzymały prezent  – ozdoby choinkowe z cekinami, wykonane przez Seniorki.

Spotkanie było pełne wrażeń, wzruszeń i upłynęło w bardzo miłej, wesołej, wręcz rodzinnej atmosferze. Panie Seniorki i Panowie Seniorzy byli zachwyceni umiejętnościami artystycznymi naszych dzieci. Na zakończenie spotkania, zaprosiliśmy panią prezes i Seniorów do współpracy z naszą grupą i naszym przedszkolem. W najbliższym czasie, będziemy wspólnie wykonywać ozdoby bożonarodzeniowe w naszym przedszkolu.

 

                                                                                   Nauczycielki grupy „Liski”

 

Galeria zdjęć w załączeniu.

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9f1e2z (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry