Szpital Pluszowego Misia u Sarenek

| Kategoria: Grupa III Sarenki, Promocja zdrowia | Brak komentarzy

Czy wizyta u lekarza jest zawsze nieprzyjemna? Czy biały fartuch to coś strasznego?- okazało się że nie. W piątek 29.11 odwiedzili nas lekarze- aby uleczyć nasze chore misie. 

SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA  jest projektem międzynarodowym. Ma na celu oswojenie dzieci ze stresem towarzyszącym podczas wizyt u lekarzy oraz przyzwyczajenie dzieci do wyglądu personelu medycznego. 

U nas w piątek było bardzo dużo „chorych” pluszaków.Studencie medycyny  podeszli do nich naprawdę profesjonalnie. Na początku przeprowadzili wywiad na temat misia oraz jego dolegliwości, następnie, wraz z dziećmi wykonani  bardzo dużo badań-  począwszy od osłuchiwania słuchawkami,potem  USG, EKG i RTG. Oczywiście wszystko tłumaczyli po kolei dzieciom- co robią oraz po co należy wykonać to badanie.

Wszystkie buzie w tym dniu były zadowolone i  dzieci, i pluszowych misiaków. Misie z chorymi łapkami wyszły z przedszkola z opatrunkiem, a te z chorym brzuszkiem z receptą ( 2x buziaczek, 2x  przytulasek ) :) 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5s4v6s (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry