Zapracowane Wiewiórki:)

| Kategoria: Grupa II Wiewiórki | Brak komentarzy

Minęły dwa miesiące odkąd jesteśmy Wiewiórkami. Pierwsze tygodnie dzięki wspaniałej pogodzie spędziliśmy na zabawie  w naszym pięknym ogrodzie przedszkolnym. Bawiliśmy się korzystając z przyrządów, domków, zjeżdżalni, podglądaliśmy przyrodę jak zmienia się przechodząc z lata w jesień a słońce muskało nas ostatnimi letnimi promieniami. Nastała jesień a wraz z nią Wiewiórki zabrały się do pracy. Zaczęliśmy od przypomnienia sobie magicznych słów: proszę , dziękuję, przepraszam, które bardzo ułatwiają życie. Teraz codziennie je stosujemy a gdy zdarzy się nam zapomnieć, koledzy nam przypominają. Na nowo poznaliśmy też zasady dokładnego mycia zębów, rozumiejąc jednocześnie konieczność ich systematycznego mycia. Wraz z nadejściem jesieni poznawaliśmy jej charakterystyczne cechy, kolory, zachowania zwierząt przygotowujących się do zimy. Urządziliśmy jesienny kącik przyrody w którym gromadziliśmy dary lasu, sadu i pola. Niektóre okazy kupiliśmy samodzielnie podczas wycieczki do sklepu warzywniczego. Robiliśmy też dużo prac plastycznych z wykorzystaniem darów jesieni i nie tylko. Kasztany i żołędzie nadal wykorzystujemy  jako liczmany w zabawach matematycznych i ruchowych. Dzięki licznym pracom plastycznym doskonalimy sprawność manualną i koordynację wzrokowo- ruchową. Ćwiczymy także percepcję słuchową i wzrokową. W ten sposób przygotowujemy się do nauki pisania i czytania. W ramach zajęć zdrowego odżywiania samodzielnie przygotowaliśmy sok z jabłek, który bardzo wszystkim smakował, prosiliśmy o dokładkę, a gdy mieliśmy ochotę na coś słodkiego, jednocześnie zdrowego, bez chemicznych konserwantów, upiekliśmy sami pyszne ciasteczka z jabłkami, po prostu palce lizać:). Ostatnio w naszej grupie dzięki inicjatywie rodziców  gościliśmy tancerkę flamenco, występ bardzo nam się podobał. Teraz przygotowujemy się do przedstawienia dla rodziców z okazji pożegnania jesieni. Uczymy się wierszy i piosenek, bardzo się staramy by dobrze zaprezentować się podczas występów. Po przedstawieniu zaczniemy przygotowania do świąt. Zamierzamy urządzić kiermasz ozdób bożonarodzeniowych i wystąpić z jasełkami, więc znów mamy dużo pracy:)

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2u0f5b (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry