Sarenki witają

| Kategoria: Aktualności ogólne, Grupa III Sarenki | Brak komentarzy

Cześć to my Sarenki!!!!

Grupa nasza liczy 23 osoby, w tym 9 dziewczynek i 14 chłopców. Lubimy wesoło się bawić, ale też chętnie pracujemy w książkach, bo przecież za rok idziemy do szkoły.

Przyszła jesień, trzeba się zdrowo odżywiać. Dlatego w każdy czwartek w naszej grupie jest „owocowy dzień” :)  Wraz z ciocią Pauliną i ciocią Tereską robiliśmy już owocowe szaszłyki (wyszły pyszne i kolorowe) oraz sałatkę. Dzisiaj natomiast były pyszne babeczki z owocami. Sami wszystko myjemy, kroimy        a potem zjadamy nasze smakołyki.

Możecie spróbować sami. Oto przepis:

Babeczki owocowe

1,5 szklanki  mąki

0,5 szklanki cukru

1 łyżeczka cynamonu

2 łyżeczki (płaskie) proszku do pieczenia

1/4  łyżeczki soli

1/3 szklanki oleju

1/3 szklanki mleka

1 jajko

Owoce – jabłko, gruszka (do wyboru, pokrojone w kostkę)

Wszystkie składniki wymieszać,  wypełnić masą formę mufinkową (do środka kładziemy owoce) Piec ok. 20 minut w 200°C.

CAM00088 CAM00089 CAM00093 CAM00097 CAM00099

 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9l4b3g (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry