Przygoda z Przyrodą

| Kategoria: Aktualności ogólne | Brak komentarzy

Nasze Przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do V edycji konkursu szczecińskiego „Przygoda z Przyrodą”. Jest to konkurs propagujący idee ukwiecania terenów zielonych z których korzystają dzieci, lub  młodzież. Nasze Przedszkole reprezentuje „kwadrat”. Co to za miejsce?

IMG_6257 IMG_6258 IMG_6259 IMG_6260 IMG_6261 IMG_6262 IMG_6263 IMG_6265 IMG_6267 IMG_6268 IMG_6269„Kwadrat” – piękne, zielone miejsce położone jakby wewnątrz budynku. Miejsce zawsze pełne dziecięcego gwaru i śmiechu. Miejsce wiecznie zielone, gdzie posadzone i posiane rośliny znalazły swój raj na ziemi. Wokół dostojnej jarzębiny można posiedzieć sobie na ławeczce w cieniu, lub budować zamki w piaskownicy. W drewnianym domku, także można zawsze liczyć na cień, no i przyjaciół oczywiście. Część ogrodu okalają piękne, wysokie tuje, które z jednej strony delikatnie tuszują niedoskonałości budynku, a z drugiej strony cieszą oczy żywą zielenią. Ktoś pomyślałby, że to już raj na ziemi, ale my stwierdziliśmy, że to miejsce jest doskonałe, a może być  po prostu doskonalsze. Więc długo nie gdybaliśmy, tylko zrobiliśmy: rabatki kwiatowe, zielnik, warzywnik i skalniak. A wszystko to dzięki temu, że są ludzie z pasją. Pasją: siania, sadzenia, podlewania, pielenia, przekopywania i chyba doradzania. Nowe rośliny pojawiły się w naszym ogrodzie dzięki zaangażowaniu rodziców z naszego Przedszkola. Rodzice mogą przynosić wszelkie rośliny do nas a my zaopiekujemy się nimi i nadamy im ich imię. Dzięki temu obecnie w ciągu dwóch tygodni przybyło nam około 25-ciu roślin, krzewów i drzew.  Według mnie Tzw „Kwadrat” – chyba powinien zyskać miano niezwykłego lub magicznego, a to dlatego, że dzięki niemu zadziały się niezwykłe rzeczy. Kwadrat stał się różnokolorowy od pięknych kwiatów, rodzice częściej odwiedzają go z ciekawością czytając nadane roślinom nazwy, a my mamy przepiękne miejsce odpoczynku i zabaw dla dzieci.          Z pewnością jeszcze wiele zdań można napisać na temat tego urokliwego miejsca, ale w tej sytuacji szkoda słów, lepiej przyjść i zobaczyć.

A wszystko to mogło się zadziać, dzięki zaangażowaniu, wsparciu i  pomysłowości  wielu pracowników Przedszkola. 

Komentarze

Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojej strony.

Before you add comment see for rules.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7v7o4z (Wprowadź tekst od końca)

  • Wyszukaj na stronie

  • O nas

    • Przedszkole Publiczne Nr 48 „Leśna Gromada” w Szczecinie INFORMACJE O PRZEDSZKOLU Placówka usytuowana jest w głębi osiedla POMORZANY, z dala od zgiełku ulicznego. Budynek z każdej strony otaczają ogrody przedszkolne z dużą ilością drzew i sprzętu do zabaw dla dzieci. Przedszkole Publiczne nr 48 powstało w 1978 r. jako żłobkoprzedszkole w nowym budynku przy ul. […]

do góry